Základní povely pro psy + jak na ně

3. srpna 2016 v 15:30 | Wallyska
Ahoj.
Dnes mám pro Vás článek o 5 základní povelech pro psa + jak je tyto povely naučit. Základní povelů je celkem 10, o těch si ale povíme v dalším článku!

1. Sedni

Jak psa tento povel naučíme?

Přistoupíme ke psu před něj. V levé ruce máme vodítko, v druhé pamlsek. Postavíme se tedy před psa, ukážeme mu pamlsek a ruku přemisťujeme dozadu tak, aby pes zakláněl hlavu. Pamlsek mu ale nedáváme! Pro psa by mělo bý přirozené, aby si sám od sebe sednul. Když si sedne, vyslovíme povel "sedni!" a psa odměníme pamlskem.
2. Lehni


Jak psa tento povel naučíme?

Povel lehni je něco jako vyšší level povelu sedni. Jasnou chybou je spojovat tyto nácviky dohromady. Princip je ale stejný. Máme pamlsek v ruce. Položíme jej psovi před čumák na zem. Psi "začátečníci" si rychle lehnou, "profíci" položí jen hruď a zadek nechají ve vzduchu. Flegmatici si ani nelehnou.

Ovšem až si pes lehne, jen tehdy mu řekněte povel "lehni!", vypusťte pamlsek z dlaně a psa pochvalte. Nacvičujte do té doby, než to pochopí.3.Fuj! Ne!

Jak psa tento povel naučíme?

Je to nejzákladnější povel pro život psa. Potřebujeme přísný tón, kerý budete používat v průběhu života. Však nekřičte! Správně přísný tón by měl stačit k tomu, aby pes pochopil, že dělá něco špatně, aniž byste byli nuceni podřízenost jakkoliv dále vyžadovat.4. Ke mně!


Jak psa tento povel naučíme?

Je to důležitý povel, chcete-li pustit psa z vodítka a ještě jej někdy v životě vidět.
Nejjednodušší je s pamlsky v ruce zavolat psa jménem, a jakmile se za vámi vydá, pomalu se vydat někam jinam a neustále volat "ke mně." Pes dychtivý pamlsků za vámi nadšeně poběží a bude čekat na dobrotu.


5. ZůstaňJak psa tento povel naučíme?

Bude se hodit v životě tak často, jako "sedni." Nejlépe se nacvičuje, když psa uložíte do polohy "lehni." Teď položte ruku do pozice "stop" jako policisté na křižovatce a řekněte "zůstaň." Udělejte krok dozadu, a pokud pes setrvá více jak dvě vteřiny ve své pozici vleže, vraťte se k němu a pochvalte jej! Takto nacvičujte "zůstaň" postupně na prodlužující se vzdálenosti a delší časový úsek.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klik :)

Klik :)

Komentáře

1 Violet Violet | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 9:56 | Reagovat

Miluji pejsky ♥♥
začínám znovu blog a byl bych moc ráda, kdyby jsme se staly sb nebo jestli by ses nechtěla ke mně přidat jako spoluadminka? Děkuji za odpověď (piš prosím na blog)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama