Listopad 2011

Botičky pro psy

26. listopadu 2011 v 16:10 Vhodné hračky
Psí botičky, stejně jako oblečky pro psy, nejsou pouze módní výstřelkem, ale patří k praktické součásti psí výbavy. Obzvlášť v mrazivém počasí, kdy se psí tlapky dostávají do kontaktu s posypovou solí, jsou ochranné botičky skvělým pomocníkem.

Kdy psovi nazout botičky?
Pokud má pes na tlapkách nějaké poranění, je vhodné pořídit mu speciální
ochranné botičky.
Ty poraněnou tlapku ochrání před dalším odíráním a zabrání průniku nečistot, tím předchází zánětům. Také ochrání tlapky psů před chladem, ledem, vlhkým počasím a extrémně hrubým povrchem.
Psí tlapky a sůl
Zima a sníh psům nevadí. S posypovou solí, která se používá k ošetření komunikací, je to však o poznání horší. I když je solení chodníků v mnoha městech zakázané, na silnicích se solí nešetří, a proto se kontaktu s ní stejně nevyhneme. Přece jen přejít silniční přechod nebo autobusovou zastávku občas musíme… :-)
Psům žádné dramatické újmy na zdraví nehrozí, ale sůl může způsobovat nepříjemné pálení jemné kůže mezi prsty. Nejsou-li tlapky delší dobu ošetřovány, hrozí i bolestivé popraskání kůže. Máte-li malého psa, můžete jej přes silnice či posolené chodníky přenést a vypustit jej na "bezpečném" zasněženém místě. Veterináři radí potřít psovi před venčením tlapky obyčejnou vazelínou, kterou koupíte v lékárně. Po návratu z procházky tlapky opláchněte vodou, vysušte a znovu je namažte. Když má pes polštářky nebo meziprstní prostory nějak poraněné, tak ale pouhé mazání nestačí. V těchto případech pořiďte ochrannou botičku.
Výběr botiček
Botičky by měly být pro psa měkké a pohodlné.Neměly by se vyzouvat,ani bránit psovi v pohybu.Suchý zip umožní snadné a rychlé nazutí a upevnění "na míru". K určení správné velikosti změřte délku a obvod přední tlapky, když pes stojí. Na trhu je k dostání mnoho designů, velikostí a typů botiček od různých výrobců. Bývají vyrobeny z neoprenu nebo textilu, který je impregnován polymerovou vrstvou. Některé materiály jsou imitací kůže a díky perforaci jsou i prodyšné, což zamezuje tvorbě zapařenin, ekzémů a plísní. Jiné modely mají zase pryžovou podrážku s protiskluzovou úpravou a odrazovou ocelovou špičkou. Rozhodně tedy máte z čeho vybírat.Jaký máte na to názor vy? :DDess pro Emo-SmilinQa,Jitinek

20. listopadu 2011 v 18:19
Ahojky :D Před chvilkou jsem si zase zagrafičila :D No,dělala jsem jedné holce z Alíka =) Jinak se mi docela líbí!A tady je: (ta adresa je z mých estránek o čivavách :) Tak si nemyslete,že od někoho kopíruju!) =)
Líbí se Vám? :o
Který je lepší? :D

1.Úkol do VGS :)

19. listopadu 2011 v 15:32 | Wallyska |  Hodnocení blogů atd...
Ahojky!Měla jsem udělat blend co VGS od:KLIK.Nevím,jak se to bude líbit,ale mě se no..:) A jak se líbí vám? :o No tak už dost keců :D Tady je:

Konečné rozhodnutí jména

18. listopadu 2011 v 15:27 Můj jorkšírek
Ahojky!Tak konečně jsem se rozhodla pro pár jmen,vy mi pomůžete vybrat! :)) Tak jdeme na to:
Na 1.místě:Waly
Na 2.místě:Nick
na 3.místě:Laky

Tak pište komenty :)) Budu ráda za každý komentík ;)

Vzkaz pro SB Sally :)

17. listopadu 2011 v 10:20
Ahojky Sally!Chtěla bych ti říct,že moc ráda bych komentovala tvého Asaliye :D Jenže já nevím,jak tam dám komentík :( Prosím napiš jak se to dělá :) Děkuju ;)
Wallyska

Lidé se zbláznili :P

17. listopadu 2011 v 10:15 Hodnocení blogů atd...
Ahojky!Vy jste se snad zbláznili?? :D Děkuju,děkuju,děkuju jenom děkuju :D Proč?Koukněte se na návštěnost!Je to normální? :oooo DÍKKKKKKKY ;)

O jorkšírovi obecně

11. listopadu 2011 v 15:33
Dobrý hlídač,vhodný pro začátečníky,vyžaduje péči o srst,do městského bytu,i pro seniory

Původ:Kdysi ryze pracovní pes,jehož předkové splývali s ostatními nízkonohými skotskými teriéry.Měli podstatně kratší srst,byli větší a užívali se především k chytání krys a potkanů.Přerod z loveckého v luxusního společenského psa v Anglii začal koncem 19.století.
Popis:Velmi malý pes s dlouhou jemnou srstí.Hlava spíše malá a plochá.Oči středně velké,nevypoulené,dívají se přímo vpřed.Uši malé,vztyčené,ve tvaru písmene V,porostlé krátkou,tmavou srstí.Končetiny rovné,porostlé zlatou srstí.Tělo kompaktní,s příměřeně klnutými žebry a rovným hřbetem.Pohyb volný,vydatný.Srst přiměřeně dlouhá,zcela rovná,jemná,lesklá.Zbarvení:Od vrcholu hlavy až ke kořeninocasu tmavě ocelově modrá.Hlava,hruď a končetiny tříslové barvy.Velikost:Kohoutková výška asi 20-24cm při váze do 3,1kg.
Charakteristika:Mrštný a rychlý psík.navzdory malé velikosti pravý teriér:temperamentní,odvážný a ostrý.Od nikoho si nic nenechá líbit,k cizím je vemi nedůvěřivý.Rád štěká.
Zvláštní nároky:Srst vyžaduje každodenní péči:česání,rozplétání zacuchaných partií,u výstavních jedinců dokonce natáčení na natáčky.V městských bytech je třeba usměrňovat jejich hlasitost.
Užití:Kdysi lovec krys,dnes výhradně společenský pes,který štěkotem spolehlivě upozorní na cokoli podezřelého.
Výskyt:Na celém světě patří k nejoblíbenejším luxusním společenským psům,masové obliby se dočkal i u nás.
Možná změna:Se vzácným silky teriérem,která je o něco větší,robustnější a má kratší srst.S raritním australským teriérem,který je výrazně větší a má hrubou srst.


Nápady docházejí

9. listopadu 2011 v 19:28
Ahojky lidi!Nejprve jsem se vás chtěla zeptat:

Mám zrušit blog nebo ne?

Budeme semka chodit?

Jinak mi docházejí nápady co psát na blog :( Prosím radte!!

Členové York-Clubu

5. listopadu 2011 v 10:49

Nechávám:


Mažu:

*Měli jste na to dost času se zapsat!

Promiňte

1. listopadu 2011 v 19:20
Ahojky!Moc se všem omlouvám-hlavně S-béčkám,že jsem byla trochu neaktivní :((Fakt se moc omlouvám!